Fiatalok szlengszótára
Instagram, Tinder: Az Instagram egy Magyarországon néhány éve elterjedt képmegosztó közösségi oldal. Csak képeket, illetve videókat lehet posztolni, ahol facebookos értelemben vett ismerősök nincsenek, csupán követni lehet egyes emberek profiljait. A Tinder egy szintén nagyon népszerű ismerkedési portál, ahol egy-egy fénykép alapján lehet eldönteni, hogy az adott lány/fiú szimpatikus-e. Ha mindketten a jobb oldalra húztátok a másikat (azaz a tetszik kérdésre igennel feleltetek), az applikáció jelzi, hogy egyeztek (match), és indulhat az ismerkedés.
Hashtag/hesteg: Az Instagramon használt jel (#), ami után rövid szavakat szoktunk írni, afféle címkézés. Eredetileg a képek címkézésre szolgált, de mára annyira elterjedt, hogy élő beszédben is használjuk. (Teljesen értelmetlen mellesleg.)
A legnépszerűbbek: #nofilter, jelentése: a kép nincs megszerkesztve, a pillanatot önmagában, képeffektek nélkül ábrázolja; #nomakeup, jelentése: a lányok smink nélkül, természetesen szerepelnek a fotón; illetve éppen aktuális események, például, ha épp zajlik a Balaton Sound: #balatonsound #balatonsound2015
Például: Egy fotó alatt: #bulika #bff (best friends forever: legjobb barátok örökké), élő beszédben: „Annyira jó, hogy mind itt vagyunk!” „Hestegszeretet.”
Lejönni az életről: Magadba fordulni, nem csinálni semmit, merengeni órákig, napokig, magányosnak és depresszívnek lenni – nagyjából.
Például: „Hogy telt a hétvégéd?” „Lejöttem az életről.”
Kimaxolni: Ezt a kifejezést először az egyetemi gólyatáborban hallottam, első hallásra értetlen fejjel néztem: Hogy mi? Röviden annyit jelent, hogy a legtöbbet kihozni egy adott szituációból.
Például: „Kimaxoltuk a bevásárlást.” Értsd: Mindent megvettünk (sőt annál többet is, mint), amit kellett.
Random: Ezt a szót a legtöbb fiatalos anyuka, apuka valószínűleg képes dekódolni. Hirtelen, a derült égből, a semmiből, csak úgy megtörtént. Például: „Csaptunk egy random bulit.”
Tetszett a cikk? Oszd meg másokkal is!
Kommentek